Telefon: 0554 858 1312

Gardırop sürgülü dolap kapı mekanizmaları nasıl düzeltilir

Gardırop sürgülü dolap kapı mekanizmaları nasıl düzeltilir.

Sürgülü gardırop kapıları nasıl düzeltilir ve tekrar sorunsuz bir şekilde çalıştırılır.

Sürgülü dolap gardırop kapılarını nasıl tamir edeceğinizi öğrenmeden önce, kapılarınızı üreten şirkete başvurmanız gerekebilir. Sürgülü dolap gardırop kapılarınız bir süredir sorun yaşıyorsanız bunu yapın. Sürgülü dolap gardırop kapınız biraz sert hissediyorsa, tekrar düzgün çalışmasını sağlamak için mekanizmaları temizlemek sadece bir çözüm olabilir.

Ray boşken, kapının üzerinden kaymasını engelleyen hiçbir şeyin olmadığından emin olmak için iyi bir temizlik yapın. Alt rayı Parçanın içini  bezle silin.

“Tekerleklerin düzgün çalışmasını sağlamak için, kapıyı hafifçe kaldırmalı ve kapıyı içeri (veya dışarıya) rahatlatmalısınız, böylece alt raydaki bir yuva ile aynı hizaya gelmelidir. “Tekerlek yuva ile aynı hizada olduğunda, yerini bulana kadar kapıyı indirin – kapı artık doğru şekilde çalışacaktır.”

Kapıyı test ettikten sonra hala düzgün çalışmıyorsa, Silindirleri yerinde tutan vidaların sıkılması veya mekanizmanın tamamen değiştirilmesi gerekebilir.

Sürgülü dolap gardırop kapılarını tekrar rayına oturturken, doğru pozisyona gelmeleri önemlidir, aksi takdirde sürgülü dolap kapak mekanizma ile ilgili sorunlar yaşamaya devam edersiniz.