Telefon: 0554 858 1312

Kaymayan sürgülü bir kapıyı nasıl düzeltirsiniz?

Kaymayan sürgülü bir kapıyı nasıl düzeltirsiniz?

  1. İzleri temizleyin. HomeServe fotoğrafı: Matt Schmitz. …
  2. Bükülmüş veya Hasarlı Parçaları Düzeltin. …
  3. Parçaları temizleyin sakın yağlamayın. …
  4. Silindirleri ayarlayın. …
  5. Kapıyı çıkarın. …
  6. Mekanizmaları Temizleyin veya Kırık ise Değiştirin. …
  7. Kapıyı yeniden takın.

Sürgülü dolap kapının kaymasını sağlayan iki ana parçası vardır: mekanizmalar ve izler. Makaralar, kapının dış köşelerine tutturulmuş küçük tekerleklerdir ve kapı altındaki veya üstündeki metal bir iz boyunca yönlendirilir. Daha büyük sürgülü dolap kapılar, dolabın hem üstünde hem de altında silindirlere sahip olabilir, ancak çoğu dolap kapısında sadece altta silindirler bulunur. Bu bileşenlerden herhangi birindeki kir, hasar veya yanlış hizalama, sürgülü dolap kapınızın düzgün çalışmasını engelleyebilir.

Kir ile birlikte, alt rayın bükülmüş ve hasarlı bölümleri mekanizmaların performansını engelleyebilir. İç virajlara sahip raylar, ray boyunca kayarken kapıyı sıkıştırır ve yakalarken, dışa doğru silindirleri hizalamadan çıkarabilir ve muhtemelen raydan çıkarabilir.

Rayın herhangi bir şeye karşı görsel olarak inceleyin ve kapınızın geçmekte zorlandığı izole alanları belirlemek için kapınızı ileri geri kaydırın, ancak raylar ve mekanizmalar profesyonelce onarılmasını veya tamamen değiştirilmesini gerektirebilir.